Preskoči na glavni sadržaj

Sedam najčešćih zabluda i strahova o laserskom skidanju dioptrije




Želite se konačno riješiti dioptrije, ali na putu toj odluci stoje brojne nedoumice, pitanja i strahovi? Donosimo odgovore na neka od najčešćih pitanja o laserskom skidanju dioptrije:

1. Lasersko skidanje dioptrije je nesigurno Laserska korekcija vida širom svijeta radi se više 30 godina i do sada se čak više od 50 milijuna ljudi laserski riješilo dioptrije. 2. Dioptrija se vraća Rezultati laserskog skidanja dioptrije trajni su u 98% slučajeva no kod iznimno visokih dioptrija zabilježeni su povrati. 3. Nakon laserskog skidanja dioptrije dolazi do smetnji kod noćnog vida Rasipanje svjetla noću danas se javlja samo u prvih nekoliko dana ili tjedana po zahvatu dok traje cijeljenje. 4. Laserski nije moguće ukloniti astigmatizam (cilindre) Ukoliko imate astigmatizam, vaša je površina (oka) na nekim mjestima neravnomjerno zakrivljena. Kako laserskim skidanjem dioptrije zapravo remodeliramo rožnicu, uz dioptriju istodobno uklanjamo i sve nepravilnosti rožnice pa tako i vaši cilindri postaju prošlost. 5. Lasersko skidanje dioptrije treba obaviti nakon poroda Iskustvo je pokazalo da žene koje su obavile lasersko skidanje dioptrije u trudnoći nemaju povećani rizik od povrata dioptrije niti bilo kakve druge povezane probleme. 6. Suhoća oka nakon zahvata je trajna Nakon laserskih operacija dolazi do pojačane suhoće oka u minimalnom trajanju od 6 tjedana i tada treba koristiti umjetne suze. 7. Sve metode skidanja dioptrije su iste Iako su metode razne, univerzalne metode skidanja dioptrije nema, već se ona prilagođava svakom pacijentu zasebno.

Za više informacija kliknite →→ OVDJE

Primjedbe

Popularni postovi s ovog bloga

Znanstvenici utvrdili uzroke kratkovidnosti

Posljednjih godina puno se govori i piše o izrazitom porastu broja kratkovidnih osoba. Znanstvenici to opisuju i kao “epidemiju kratkovidnosti” koja je posebno izražena u SAD-u i državama istočne Azije. U SAD-u čak polovica mladih ima minus dioptriju, a u Kini, Japanu ili Koreji i više od 80%. I kod nas je sve više osoba koje za dobar vid na daljinu trebaju naočale ili kontaktne leće. Kod osoba kod kojih nošenje naočala  nije  uzrokovano godinama (poslije 40. godine počinje slabiti akomodacija oka i s vremenom imamo potrebu za naočalama za čitanje), više od 95% osoba je kratkovidno (miopija), a samo 5% njih ima plus dioptriju i vid im je zamućen na blizinu, ali i na daljinu (hiperopija). Što je kratkovidnost? Kratkovidne osobe vide dobro na blizinu, ali ne i na daljinu. Dužina oka bez dioptrije je 24 milimetra. U slučaju kratkovidnosti vid na daljinu je zamućen jer je očna jabučica izdužena (1 milimetar predstavlja 3 dioptrije) pa leća u oku fokusira svjetlost ispred ž

Cross linking metoda i u Klinici Svjetlost Split

Keratokonus je neupalna, degenerativna bolest  koja nastaje kao posljedica urođenih, oslabljenih kolagenskih veza u rožnici odnosno prednjem prozirnom dijelu oka. U određenom postotku je nasljedna, no u većini slučajeva pacijenti negiraju njeno ranije postojanje u obitelji. Oslabljena i razmekšana rožnica tijekom života mijenja svoj oblik nogometne polu lopte i širi se prema naprijed poput stošca. To dovodi do stanjenja rožnice, njenog pucanja i stvaranja ožiljaka koji znatno umanjuju vidnu oštrinu značajno ograničavajući svakodnevne aktivnosti pacijenata. Navedene promjene mogu biti izražene u tolikoj mjeri da je potrebno tako promijenjenu rožnicu zamijeniti zdravom, tj. napraviti presađivanje rožnice od druge osobe. Napredovanje dijagnostike dovelo je do spoznaje da keratokonus nije rijetka bolest. Javlja se kod jedne osobe na dvije tisuće stanovnika. Zastupljeniji je kod muškog spola, a najčešće zahvaća oba oka. Može napredovati do 35-te godine života, ali je najbr

Dioptrija - Refrakcijske greške oka

Dioptrija predstavlja optičku nesavršenost oka, tj. nemogućnost oka da izoštri sliku. Kratkovidni ste ako jasno vidite predmete u neposrednoj blizini, dok vam je daljina zamućena (npr. ne prepoznajete osobu koja vam dolazi u susret, ne možete voziti bez naočala ili gledati televiziju). U tom slučaju slika pada ispred mrežnice (unutarnja opna oka koja prima svjetlosne podražaje) te vam je potrebna minus dioptrija da slika padne točno na mrežnicu i bude oštra. Saznajte više o metodama skidanja dioptrije na linku.